Kısa Yoldan Zengin Olmak Hayal Değil

Ülkemizin insanlarının en büyük idealleri arasındadır kısa yoldan zengin olmak. Bu tür ideallere sahip insanlarımız, hedeflerine ulaşmak için her türlü yasa dışı ve ahlak dışı yollara başvururken gündelik yaşantılarında da ahlak, din, iyilik gibi kavramları da kendilerine siper edinmeyi asla pas geçmezler. Her toplumda elbette çürük insanlar da var. Fakat bu rahatlatma sözü bizim ülkemiz için geçerliliğini yitirmiş durumda Çünkü kısa yoldan zengin olma hırsı insanların iyice gözünü karartmalarına sebep oldu.

Kısa yoldan zengin olmak ifadesi aslında niyeti başında ortaya çıkartıyor. Siz de şu an bu yazıyı okuduğunuza göre ya sıkı bir forgottenweb takipçisi ya da kısa yoldan zengin olma hayaline kapılmış birisi olma ihtimaliniz kuvvetle muhtemeldir.

Kısa yoldan zengin olanların çoğu yazının başında bahsetmiş olduğumuz yollar vasıtasıyla bu hedefe ulaşmıştır. İstisnaları elbette ayrı tutmak gerekiyor. Ticari zekasıyla, projeleriyle veya kendini toplum içerisinde belirli bir takım özellikleriyle fark ettirerek bu hedefe ulaşan insanlar da elbette var.

Kısa yoldan zengin olanların oldukça sık kullandıkları yöntemler var. Bu yöntemleri alt başlıklar halinde inceleyelim.

Sosyal Medyada Yardım Toplamak

Günümüzde bir çok kişi sosyal medyada çeşitli nedenler ileri sürerek IBAN yollayarak para yardımı toplamaya çalışıyor. Bu sahtekarlar kimi zaman işsizlik, kimi zaman hastalık gibi nedenler öne sürüyor.

Kısa Yoldan Zengin Olmanın En İyi Yöntemlerinden Cinci Hocalık

Kısa yoldan zengin olma hayalinin en iyi yöntemleri arasındadır cinci hocalık. Ancak bu unvana (cinci hoca) sahip olabilmek öyle pek de kolay değil. Öncelikle cinci hoca olacak kişinin çevresinde destekçileri olması gerekiyor. Bu destekçilerin, cinci hocalık yapacak kişi hakkında çevresindekilere övgülerle bahsetmesi gerekiyor. Mesela Ahmet hoca içinde beş cin olan bir kadını tek seferde cinlerden kurtardı gibisinden övgüler. Ayrıca cinci hocalık yapacak kişinin ismi de çok önemli. Hiçkimse Atakan, Aras gibi isimlerin cinci hoca olmasını yakıştıramaz. Cinci hocalık yapacak sahtekarın Hüseyin, Davut gibi isimlere sahip olması gerekir. Bu işi tutturduğunuzda artık sırtınız asla yere gelmez. Kapınızın önü sıra bekleyen, içinde cin olduğunu düşünen sazanlarla dolu olacaktır.

Dilencilik

Gerek kapımızda gerek trafik ışıklarında gün içerisinde bir dilenci ile karşılaşmamız oldukça yüksek bir ihtimaldir. Dilencilere bazıları acıma duygusu içerisinde davranır. Bu kişiler dilencilere para verirler. Şunu bilin ki çok büyük ihtimalle o dilencinin belki hepimizden daha çok parası ve müthiş bir evi var.

Sözde Jigolo Ajansları

Ülkemizdeki erkeklerin görmemişliklerini fırsata çevirenler hiç te az değildir. Sosyal medya simsarları avucuna düşürdükleri saf ve cinselliğe aç erkekleri belirli bir meblağ para karşılığında kendilerini jigolo yapacaklarını belirtirler. Bu oltaya gelen erkek sayısı oldukça fazladır.

Genel olarak kısa yoldan zengin olanların sıkça kullandıkları yöntemleri başlıklar halinde açıkladık. Görüldüğü üzere hiçbiri yasal ve etik yollar değil. Umarız ki bu yazı bir kamu spotu niteliği taşır ve insanlarımız bir nebze olsun bu çeşit sahtekarlık yöntemlerine karşı daha duyarlı hale gelirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.