Kadınlara Hayat Kurtaracak İlişki Tavsiyeleri

Gün geçmiyor ki ülkemizde yeni bir kadın cinayetine tanıklık ediyoruz. Laf yerindeyse artık her gün eş veya sevgili şiddeti sonucu hayatını kaybeden kadınlar sadece birer istatistik halini aldı. Kadınlara pozitif ayrımcılık getirilen kanunlar çıkartılarak bu duruma mümkün olduğu kadar önlem alınmaya çalışılsa da hala kötü haberler gelmeye devam ediyor. Birçok kadın adeta korku filmlerinin sahnelerini aratmayacak şekilde katlediliyor. Kadınların artık bir ilişkiden beklentisi sevilmekten öte, öldürülmemek.

Bu yazıda özellikle kadınlara partner seçerken dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında elimizden geldiğince açıklamalar yapacağız. Partner seçerken nelere dikkat etmeliyiz, bir erkeğin şiddete meyilli olduğunu nasıl anlayabiliriz ? Bu konuyu maddeler halinde açıklamalarıyla birlikte inceleyeceğiz.

Bir insanın karakteri hakkında gözlemlerimize dayanarak bir takım çıkarımlar yapabiliriz, haydi birlikte inceleyelim:

Tesbih

Tesbih, bir erkeğin kişiliği hakkında bize önemli sinyaller verir. Yakınlık kurmayı düşündüğünüz erkeğin tesbihlere bir sevdası var ise, sürekli eline veya bileğinde tesbih ile dolaşıyorsa bu kişi büyük ihtimalle şiddete meyillidir ve kültür seviyesi düşüktür. Bu karakterde bir erkekle yakın bir arkadaşlık kurmadan önce iyice bir düşünmenizi tavsiye ederiz.

Sosyal Medya

Günümüzde neredeyse herkesin bir sosyal medya hesabı var. Kişilerin sosyal medya hesaplarına bakarak bile o kişi hakkında az çok zihnimizde bir kalıp oluşturabiliriz. Bir önceki maddede bahsettiğimiz tesbih, bu maddenin de önemli bir unsurudur. Aynı şekilde şahsın sosyal medyadaki hesaplarında takım elbiseli, ağır abi havasında fotoğrafları bolca varsa ve bu fotoğrafların açıklama kısımlarına atarlı, giderli sözler yazmışsa büyük bir tehlike içerisindesiniz demektir. Tavsiyemiz: Uzak durun !

Radikal İnanç

Bir takım insanlar fanatik dini tutumlar gösterirler. Bu durum içerisinde bulunan insanlar hem kendilerine hem de çevrelerine psikolojik şiddetten tutun da fiziksel şiddete kadar gidebilen davranışlar sergileyebilirler. İşe gittiğinde eşine evin perdesini açıp dışarıya bakmasını bile yasaklayan ruh hastaları var bu ülkede unutmayın. Bu çeşit insanlarla yakın ilişkiler içerisinde bulunmanızı tavsiye etmiyoruz.

İzlediği Diziler

Erkeği tanıma yollarından biri de izlediği diziler ve filmlerdir. Eğer karşınızdaki erkek sürekli şiddet içerikli, mafyavari diziler ve filmler izliyorsa kendisini bu tür yaşantılarla özdeşleştiriyorsa yine sizi uyarmak isteriz.

Giyiminize Karışması

Oldukça normal günlük kıyafetler giymenize rağmen giyim kuşamınıza yobazlık derecesinde karışıyorsa büyük tartışmalar yolda demektir. Bu şekilde birlikte bir ömür geçiremezsiniz. Kendi düşünce ve tarzınıza yatkın birisiyle ilerlemeniz sizin için doğru olacaktır.

Telefonunuzu ve Sosyal Medya Hesaplarınızı Kontrol Etmek İstemesi

Telefonunuz elinizdeyken size şüpheyle bakıyorsa, telefonunuzu ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmek istiyorsa ilişki güvensizlik üzerinde ilerliyor demektir. İlişkiye devam etmeniz kendinizi kandırmaktan başka birşey değildir. Ayrıca kimsenin sizin özelinizi görmeye hakkı yoktur.

Kadına Dair Düşünceleri

Henüz flört aşamasındayken karşınızdakinin kadınlara bakış açısı hakkında sorular yöneltin. Bu şekilde yönelttiğiniz sorulara alacağınız cevaplar da bir takım çıkarımlar yapmanıza olanak sağlayacaktır.
Genel olarak kadınlara flört seçerken dikkat etmelerini tavsiye edeceğimiz hususlar bu yönde olacaktır. Elbette başka dikkate değer durumlar da söz konusu olabilir ancak sadece bu belirtmiş olduğumuz hususları göz önünde bulundurmanız bile zihninizde karşınızdaki hakkında izlenimler oluşmasını sağlayacaktır.

One thought on “Kadınlara Hayat Kurtaracak İlişki Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.