51.Bölge Gizemini Koruyor

Zaman zaman gündem olan, herkesin farklı bir iddia ortaya attığı 51. Bölge, gizemini hala koruyor. Burada, kimilerine göre silah geliştirme çalışmaları yapılıyor, kimilerine göre ise burası uzaylıların bedenlerinin ve UFO’ların incelendiği bir yer, ayrıca genetik deneylerin yapıldığını söylemeyenler de yok değil. Şimdiye kadar bir çok iddia ortaya atılmış olsa da kesin bir neticeye varılamadı ve her şey iddiada kaldı. 51.Bölge varsayılana göre düşman uçaklarının, silahlarının araştırıldığı, analiz edildiği bir tesis.

51. Bölge Nerede ?

Bölge, Amerika Birleşik Devletleri’nde Las Vegas’ın 153 kilometre kuzeyinde Nevada Çölü’nde, Groom Gölü yakınındadır.

51.Bölge’ye Girmek Yasak Mı ?

Bu soruya cevap, kesinlikle evet. Bırakın 51. Bölge’ye girmeyi, yanına bile yaklaşamazsınız. 51. Bölge’nin her tarafında kameralar, buraya yaklaşmanın yasak olduğunu belirten büyük yazılı levhalar ve buraya girme teşebbüsünde bulunanları öldürme yetkisi bulunan güvenlik güçleri bulunmaktadır. Eğer böyle bir maceraya kalkışırsanız başınıza geleceklere hazır olun.

Storm Area 51 (51. Bölge’ye Baskın) Etkinliği

Kısa zaman öncesi bir grup aktivist, sosyal medyada “Storm Area 51, They Can’t Stop All of Us” (51. Bölge’ye Baskın, hepimizi durduramazlar) etkinliği düzenlediler. Bu etkinliğin amacı, 51. Bölge’de neler olduğunu dünyaya duyurmaktı, ve en önemlisi bu etkinliği düzenleyenlerin ve etkinliğe katılanların beklentisi 51. Bölge’deki uzaylıların ortaya çıkarılmasıydı. Başlangıçta çok büyük umutlarla ortaya çıkan bu etkinliğe 2 milyon civarında katılımcı bekleniyordu, ancak bu gerçekleşmedi, katılımcı sayısı oldukça sınırlı oldu. Etkinlik saatini de gece sabaha karşı 3 ila 6 saatleri arası planlamışlar, akıllarınca etkinliği bu saatte planlayarak ABD’nin bu etkinlikten haberdar olmamasını planlamışlar. Zaten bu etkinliğin komedi olduğu herkes tarafından biliniyordu, maksat gırgır şamataydı. Etkinliğe katılan insanlar yanlarında uzaylı fotoğrafı olan dövizler getirdiler, uzaylı kostümleri giyenler oldu, etkinlik amacından çıkıp eğlenceye dönüştü. 51. Bölge’de tutsak olduğunu iddia ettikleri “ET” isimli uzaylıya özgürlük istediler. Katılımcılar amaçlarına ise ulaşamadılar.

51bolge
Storm Area Etkinliği

Üstteki fotoğraftaki yazılı dövizde “Save ET From The Government” (ET’yi hükümetten kurtar) yazıyor. ET kim derseniz, 51.Bölge’de esir olarak tutulan bir uzaylının adı.

et
ET

Fotoğraftaki uzaylı da ET. Yazıda ET’nin ne için içeride tutsak edildiğinden bahsediliyor ve eylemciler ona (ET) özgürlük istiyorlar.

Bölge o kadar tartışma konusu hale geldi ki, 2016 yılında Demokrat Parti adayı Hillary Clinton bile başkan seçildiği takdirde 51.Bölge’yi inceleme sözü vermişti. Seçimi kazanamadığı için de bu söz de lafta kalmış oldu. Ayrıca seçimi kazanmış olsa bile bunu yapar mıydı ?

51.Bölge’de UFO’lar Mı Var ?

bushman
bushman

1947 senesinde Roswell’e bir UFO düştüğü iddia edildi ve bu UFO’dan alınan teknolojilerle 51.Bölge’de bir çok geliştirme yapıldığı iddia konusu oldu (ABD Hayalet Uçağı, lazer güdümlü füzeler, kızılötesi ışınlar vb.)

51.Bölge’de UFO’ların mevcut olduğu görüşü de bir çok insanda hakim. İnternette bu iddialar ile ilgili çok sayıda fotoğraflar var. Bununla ilgili bir iddia da daha önce 51. Bölge çalışanı olan Boyd Bushman’dan geldi. Bushman, ölmeden önce Nevada Çölü’nde bulunan 51. Bölge’de uzaylılarla ilgili projeler yürütüldüğünü fotoğraflarla açıkladı. Bushman’a göre uzaylılar sık sık 51. bölgeyi ziyaret ediyorlar. Bushman, 51. Bölge’de uzaylılarla ilgili çalışmalar yürüten bir grup bilim adamı olduğunu iddia etse de yetkili makamlar bunu kesin bir dille inkar ediyorlar. Bushman, 51.Bölge’deki uzaylıların 2 çeşit olduklarını , “Quintumnia” adlı gezegenden geldiklerini söylüyor. Bilim adamlarının uzaylıları ikiye ayırdıklarını söyleyen Bushman, bunu bir grubun daha insancıl diğer grubun ise daha aksi ve saldırgan olmasıyla açıklıyor. Bushman’ın iddiasına göre uzaylılar, Dünya’nın fazla nüfuslu bölgelerindeki nüfusu azaltmaya çalışıyorlar ve bu sayede geride kalan küçük sayıdaki nüfusu daha kolay yönetebileceklerini düşünüyorlar.

Bushman, 51.Bölge’deki uzaylıların 230 yaşında olduklarını, boylarının en fazla 1.5 metre olduğunu söylüyor. Zaman zaman alevlenen 51. Bölge’de neler döndüğüne dair tartışmalar devam edecek gibi görünüyor. Sonuç olarak 51. Bölge, gizemini hala koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.