Sosyal Medyada Nasıl Takipçi Kasılır ?

Neredeyse herkesin bir şekilde uğraştığı, ancak ezici bir çoğunluğunun başaramadığı sosyal mecralarda ünlü olup para kazanma maceraları hakkında bir yazı kaleme almak istedim.

Bildiğiniz üzere en zevkli para kazanma yöntemleri arasındadır sosyal medyada fenomen olmak. Ağır bir çalışma altına girip kendinizi bedenen ve ruhen yormuyorsunuz hem de günümüzde neredeyse hiçbir meslek kolunun kazanamadığı kazançları elde ediyorsunuz, gerçekten mükemmel bir şey. Tabi bu süreçteki en önemli etken takipçi sayınız. Eğer sizde bu fenomenler arasında olmak istiyorsanız izlemeniz gereken bazı yollar var: Belki sizlere bu yollar saçma gelebilir ama vaziyet bu.

Saçma İçerikli Videolar Çekin

Gayet açık. Youtube’da genellikle en çok izlenme alan videolar “5 dakikada nasıl 1000 balon patlattım?”, “Aynı anda 10 kızla nasıl sevgili oldum?” tarzı videolar oluyor. Sizlerde bu tür videolar çekerek yüksek izlenme oranlarına ulaşabilirsiniz.

Aptalca Tweetler Atın

Twitter kullananlar iyi bilir. Çoğu yerde bu tür ilginç tweetlere rastlarsınız. Atarlı, giderli, hayattan bıkmış olduğunuzu, hiçbir şeyden zevk almıyor olduğunuzu ifade eden tweetler atın.

Maddiyatınızı Konuşturun

Bu başlık maddi varlığı yerinde olanlar için geçerli. Videolarınızda, fotoğraflarınızda her zaman değerli olan varlıklarınızı ufaktan da olsa ekranda gösterin. Bunu yapın ama yaparken de insanlarda gelişigüzel kadraja girmiş hissi uyandırın. Aynı zamanda çok mütevazi ve her zaman maneviyata daha çok önem veren, sosyal duyarlılığı yüksek bir insanmış gibi davranın. Bu sayede karşı cinsi de etkilemiş olursunuz. En çok erkekler bu konuya dikkat etsinler.

Koronavirüs Olduğunuzu Söyleyin

Son zamanların dikkat çekme yöntemlerinden biri olan “Koronavirüs’e yakalandım” yalanını sosyal medyada kendinize ait şahsi ve topluluk sayfanızdan paylaşarak kısa sürede dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu arada Koronavirüs’ün laboratuvar üretimi olduğuna dair iddialar hakkında yazmış olduğum yazıya da göz atabilirsiniz. Linki şöyle bırakıyorum : Koronavirüs laboratuvarda mı üretildi ?

İntihar Edeceğinizi Belirtin

Hayattan bıktığınızı, bu zamana kadar yaşamadığınız kötülüklerin kalmadığını, annenizin ve babanızın sürekli sizi dövdüğünü, bu dünyanın artık sizin için bir cehennem olduğunu ve yakın zamanda kendinizi öldüreceğinizi belirtin. Takipçiniz iyice arttığında takipçilerinize şöyle bir açıklama yapmayı da unutmayın : “Her şey için yaşamaya değer.”

Peki tüm söylediklerimi uyguladınız, yine olmadı. Her şey buraya kadar mı ? Maalesef erkekler için buraya kadar ancak kadınlar için son bir yol daha var. Biz bitti demeden bu şarkı bitmez.

İşe Yarayan Bir Yöntem: Vücudunuz

Eğer fiziğiniz veya güzelliğiniz yerindeyse hala sosyal medya fenomeni olmak için bir şansınız var. Çektiğiniz video ve resimlerde vücudunuzu ön plana çıkartın. Profilinizin açıklamasına da “blogger” yazmayı unutmayın ( ne bloggerıysanız artık ). Bu yöntem sizlere daha önce bahsettiğim yöntemler içerisinde en işe yarar olanı. Zaten sosyal medyada artık bilgiden yoksun, saçmalık dolu kanalların daha çok ilgi görmeye doğru evrildiği dönemde sizin de bu tür yollarla sosyal medya fenomenliği peşinde koşmanız yanlış bir durum olmaz, değil mi ? Genel olarak sosyal medyada artık bu şekilde fenomen olunuyor. İnanın ne kadar saçmalık peşinde koşarsanız o derece ünlü oluyorsunuz.

Bu yazım insanlara faydalı bilgiler vererek, emek karşılığında yükselmiş sosyal medya fenomenleri ve kanallar için değildir, bunu belirtmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz