"Enter"a basıp içeriğe geçin

FORGOTTENWEB

Üniversite Okumak Zorunda mısınız ?

Giderek artan üniversite mezunu işsiz sayısı hayata yeni hazırlanan gençleri de oldukça düşündürmektedir. Her gencin aklından bir an da olsa “Üniversite okumalı mıyım? Okumasam ne değişir, zaten mezunların hali de ortada.” gibi düşünce geçmiştir. Hemen söyleyelim ki kesinlikle haksız değiller. Aksine bu tarz düşünceler içerisine girmeleri oldukça doğal. Eğer sizde böyle bir ikilemde kaldıysanız, veya üniversite sınavında bir yere yerleşemeyip bu yazıya geldiyseniz, bu yazıdan oldukça geniş anlamlar çıkaracaksınız. Yazının ilk başlarında hemen söyleyelim ki , herkes üniversite okumak zorunda değil. Bu hususun sizin ne kadar para kazanacağınızın üzerindeki etkisi nötrdür.

Türkiye’de Arınma Gecesi Nasıl Olurdu ?

Bilim kurgu filmleri çoğu izleyicinin izlemekten keyif aldığı yapıtlardır. Eğer sizler de bu tür yapıtları seven izleyiciler arasındaysanız, “Arınma Gecesi” filmini biliyor olmanız yüksek bir olasılıktır.

Arınma Gecesi etkinliğinde devlet, her yılın belirli gününde önceden açıklanan kısa bir zaman aralığında ülkedeki tüm suçları serbest bırakır. İnsanlar, o zaman aralığında ülkedeki tüm vahşi isteklerini dışa vurup, eyleme geçerler. Hiç tahmin bile edemeyeceğiniz, en yakınınızdaki kişi bile bu gecede size dehşet dolu anlar yaşatabilir. Mesela tüm acıları ve sevinçleri birlikte yaşadığınız eşiniz veya kardeşiniz sizi öldürmek isteyebilir. Arınma Gecesi’nin yapıldığı zaman aralığı, insanların hayatta kalmak için verdiği büyük mücadelenin bir örneğidir.

Amerikan Polisleri Şiddet Sınırını Aşıyor mu ?

Dünya gündemini zaman zaman meşgul eden ve etrafında hararetli tartışmalar yapılan konulardan birisi de Amerikan polislerinin olaylara müdahale ettikleri esnada kullandıkları ateşli silahların neden olduğu ölüm ve yaralanmalardır. Bir grup, Amerikan polislerini bu tarz olaylarda gündeme geldiklerinde onları haklı bulurken, diğer bir grup ta orantının aşıldığını iddia etmektedir. Bu tartışmalar süredursun, ortada var olan bir gerçek şudur ki : Çoğu kişi Amerikan polislerinin olaylar esnasında gösterdikleri tavırları kendi ülkesindeki polislerle karşılaştırarak, “Acaba bizim polislere haksızlık mı ediyoruz ?” demeden kendisini alamıyor.

ABD Afganistan’dan Neden Çekildi ?

ABD’nin Afganistan’daki varlığını sonlandırma kararı alması bölge coğrafyası başta olmak üzere tüm dünyayı derin endişelere sevk etti. ABD’nin, Afganistan’daki varlığını sonlandırmasının ardından kalan boşluğu Taliban dolduruyor. Yirmi sene boyunca süren Afganistan operasyonunun sonlandırılma kararının bölgeye değişik yansımaları da olacaktır. Peki, ABD Afganistan macerasına neden son verdi ?

Memurluk Sizi Asla Zengin Yapmaz

Günümüzde ülkemizin malum ekonomik göstergelerinden ötürü bir çok insan memurluk hayali kuruyor. Başka hiçbir çıkar yolunun olmadığını düşünen insanlarımız memur olma hayalini gerçekleştirmek için tabiri caizse kendisini parçalıyor. Bu hedef doğrultusunda yıllarını testlerin şıklarıyla arkadaş olarak geçirerek yaşamlarını heba ediyorlar.

Biz ise bu yazımızda size memurluğun hayatınızı adayacak derecede önemli olamayacağını nedenleriyle anlatacağız.

Neden İngilizce Öğrenemiyoruz ?

Bir çok kişinin aklını kurcalayan “Neden İngilizce Öğrenemiyoruz ?” sorusuna parmak basacağız. İngilizce öğrenmekte zorluk çekiyor olmamızın pek çok farklı sebepleri bulunuyor. Birbiri ardına gelen bir çok zincirleme nedenler, İngilizceyi öğrenmemizi oldukça zorlaştırıyor, hatta imkansız hale getiriyor.

Küreselleşen dünyada tüm milletlerin ortak dilinin İngilizce olduğu hepimizce de bilinen bir gerçektir. Bu sebepledir ki, milletçe İngilizceye uzak kalmamız bizi diğer milletlerden neredeyse soyutlamış ve toplumsal bir mesele haline gelmiştir. Ancak asla içinizi karartmayın. Ortada bir sorun var ise doğal olarak çözümü de var. O halde, bu sorunun nedenlerine inelim ve mümkün görünen çözümlere odaklanalım.

3. Dünya Savaşı Başladı mı ?

Şüphesiz ki yerküre, insanlığın tarih sahnesine çıktığından bu yana bir çok acılara tanıklık etti, ev sahipliği yaptı. Bu acıların en büyüğü ise büyük çoğunluğun kabullendiği üzere 2.Dünya Savaşı’ydı. Milyonlarca insanın hayatını kaybettiği 2. Dünya Savaşı, acı, dram ve trajedinin dünyamızdaki en sonun örneği oldu, en azından şimdilik. Peki ya nasıl gerçekleşeceği uzmanların hayal gücünü bile zorlayan muhtemel 3.Dünya Savaşı aslında başlamış olabilir mi ?

Seri Katiller ve İşledikleri Dehşet Verici Cinayetler

Cinayet, her zaman insanlar için ürpertici ve esrarengiz bir kavramdır. Ancak, bir de seri katiller olarak adlandırılan psikopat insanların kısa sürede ardı ardına işlemiş oldukları tüyler ürperten cinayetler vardır. Bu tür cinayetler, o toplumda insanların korkulara kapılmasına ve hayatlarını diken üzerinde geçirmelerine sebebiyet vermiştir. Bu yazımızda filmlere konu olan seri katillere ve onların işledikleri dehşete düşüren cinayetlere yer vereceğiz.

Telefonların Konuşmalarımızı Dinlediği İddiası Gerçek mi ?

Şüpheler uyandıran konulardan biri haline gelen telefonların konuşmalarımızı dinliyor iddiaları üzerine biz de kollarımızı sıvadık. Bu iddia artık o kadar yayıldı ki insanlar konuşmalarının duyulmaması için telefonlarının yanında fısıldayarak veya telefonlarından uzaklarda konuşuyorlar artık.

Otomobil Kullanmak Sanıldığı Kadar Zor mu ?

Otomobil kullanmak için yola çıkmak üzereyseniz ve bu konuda çekinceleriniz var ise doğru yerdesiniz. Bu yazımızda aklınızdaki soru işaretlerini mümkün oldukça gidermeye çalışacağız. Öncelikle şunu bilin ki otomobil kullanmayı öğrenememek gibi bir soruna haiz olmanız asla söz konusu değildir. Böyle bir duruma şimdiye kadar yeryüzünde rastlanmadı. Eğer siz ilk örneği olursanız gerçekten efsaneler arasına girmeyi hak ediyorsunuz.